Blog fanów audycji dr Wilczura - Strefy Rokendrola Wolnej od Angola, nadawanej w radiowej Trójce, w nocy z piątku na sobotę o północy.
Kategorie: Wszystkie | Kapele Strefowe | Strefa | Weekend ze Strefą
RSS
wtorek, 14 grudnia 2010
Jonas Goldbaum

Sobotnią audycje rozpoczęła ciekawa Austriacka kapela, grająca indie rocka. Jonas Goldbaum, bo o nich mowa, nie goszczą po raz pierwszy w stefie. Ostatnio pojawili się podczas leitmotiwu "Tworzę tematy, burzę schematy (odc.3)".

Ciekawych tematu zachęcam do odsłuchania paru kawałków i do odwiedzenia oficjalnej strony zespołu.

Jonas Goldbaum - oficjalna strona

 

Daniel - dnb vel kofeinoholiczny

20:40, kofeinoholiczny , Kapele Strefowe
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 października 2010
Die Toten Hosen

Legenda punk rocka, zespół Die Toten Hosen, zagrał w Polsce pięć koncertów. Formacja wystąpiła w Poznaniu, Gdyni, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Trasa trwała od 5 do 8 października.

Zespół Die Toten Hosen powstał w 1982 roku w Düsseldorfie. Założyli go byli członkowie kapeli Zentral Komitet: Andreas "Campino" Frege (śpiew), Andreas "Andi" Meurer (bas) i Andreas "Kuddel" van Holst (gitara). Skład uzupełnili perkusitsa Trini Trimpop oraz gitarzyści Walter November i Michael Breitkopf.

Pierwszy koncert Die Toten Hosen miał miejsce wiosną 1982 roku w Bremie. Pierwszy krążek długogrający - "Opel-Gang", grupa wydała zaś rok później. Komercyjny sukces nadszedł wraz z wydaniem trzeciego albumu. Trasa promująca "Unter falscher Flagge" została w szybkim tempie wyprzedana. Tym samym DTH awansował do czołówki niemieckich zespołów punk-rockowych.

Kolejne albumy: "Kauf mich!" (1993), "Love, Peace & Money" (1994), "Opium fürs Volk" (1996), "Unsterblich" (1999), "Auswärtsspiel" (2002) potwierdziły klasę DTH i uczyniły go w świecie jednym z najpopularniejszych niemieckich wykonawców.

Polska trasa koncertowa Die Toten Hosen:

• 5 października, Poznań, Eskulap
• 6 października, GDAŃSK, PARLAMENT
• 8 października, Warszawia, Stodoła
• 9 października, Kraków, Kwadrat
• 10 października, Wrocław, WZ

Jeśli ktoś miał przyjemnośc być na jednym z koncertów, to może podzielić się przeżyciami w komentarzu.


Daniel - dnb


23:07, kofeinoholiczny , Kapele Strefowe
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 kwietnia 2010
Nephew - "The Danish Way To Rock"

Nephew wydali singiel "The Danish Way To Rock", który ujrzał światło dzienne 19 kweitnia. Nowy kawałek powstał z udziałem piłkarskiej reprezentacji Danii.

Wśród słuchaczy Strefy rokendrola wolnej od angola powstała inicjatywa wypromowania zespołu Nephew w radiowej "trójce", poprzez przepchnięcie jakiegoś kawałka do Listy Przebojój Trójki. Myślę, że wspólnymi siłami damy radę przekonać Piota Barona i Marka Niedźwieckiego, ale będziemy potrzebować wielu głosów poparcia, w tym i samego Dr Wilczura.

A teraz singiel, o którym mowa:

 

Daniel - db vel kofeinoholiczny

13:40, kofeinoholiczny , Kapele Strefowe
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 kwietnia 2010
Łoi banda w Niderlandach

I pojawił się w końcu holenderski zespół śpiewający w swoim ojczystym języku w Strefie rokendrola wolnej od angola. Debiut nowego zespołu i premiera nowej płyty, to wystarczające powody, aby zaprezentować niniejszy zespół na łamach Strefy Strefy.

Heidevolk, bo o nich dzisiejsza notka, to holenderski zespół grający folk/viking metal (czyt. metal dający się słuchać). Swoją przygodę z graniem zaczęli 8 lat temu, pod nazwą Hymir. W internecie można wyczytać, że Heidevolk w swej twórczości nawiązuje do germańskiej mitologii oraz historii Geldrii (prowincji z której pochodzi Heidevolk).

 

Oficjalna strona Heidevolk - http://www.heidevolk.com

 

Koniec teorii, teraz trochę konkretów. 26 marca tego roku Heidevolk wydali nowy album Uit ounde Gronde, co można przetłumaczyć na polski "ze starej ziemii". Poniżej track lista utworów z nowej płyty, po kliknięciu na tytuł można przesłuchać utwór.

 1. "Nehalennia"
 2. "Ostara"
 3. "Vlammenzee" (Sea of Flames)
 4. "Een Geldersch Lied" (A Gueldrian Song)
 5. "Dondergod" (God of Thunder)
 6. "Reuzenmacht" (Giants' Might)
 7. "Alvermans Wraak" (Revenge of the Alverman)
 8. "Karel van Egmond, Hertog van Gelre" (Karel of Egmond, Duke of Guelders)
 9. "Levenslot" (Fate of Life)
 10. "Deemstering" (Dusk)
 11. "Beest Bij Nacht" (Beast by Night)

 

 

Heidevolk ma na swoim koncie jeszcze dwa albumy studyjne tj. De Strijdlust ist Geboren (2005) oraz Walhalla Wacht (2008), a także mini album Wodan Herst (2007).


 

W 2004 roku wydali singiel "Get Helders Volkslied":


 

20 kwietnia 2009, czyli równo rok temu, Heidevolk koncertowali w Polsce we Wrocławiu:

 

 

Daniel - db vel kofeinoholiczny

02:12, kofeinoholiczny , Kapele Strefowe
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 kwietnia 2010
Dania ma Nephew do dania

Rozpoczynamy nową serię notek na blogu, w których będę prezentował pokrótce zespoły, które pojawiają się w Strefie rokendrola wolnej od angola. Na początek kapela z Danii - Nephew.

Nephew jest zespołem grającym szeroko pojętego rocka alternatywnego z domieszką własnego widzimisię (czyt. popu). Grają od 1996 roku, założycielami są czterej panowie - muzycy z powołania, wydali 5 albumów studyjnych. To tyle z informacji wstępnych, więcej można doczytać w internecie.

Oficjalna strona zespołu: http://www.nephew.dk/ (dostępne kawałki do odsłuchania)

 

Skupmy się na muzyce. Latem Nephew wydali ciekawą płytę zatytułowaną Danmark Denmark, która wcale nie odstaje od normy i stylu poprzednich albumów. Otóż teksty piosenek śpiewane są po duńsku i po angielsku, niekiedy w jednym kawałku pojawiają się teksty w obu językach. Chyba już wiadomo skąd pomysł na nazwę albumu Danmark Denmark, dodam tylko, że został on wydany w święto narodowe Danii.

Danmark Denmark

Pod spodem spis utworów z płyty Danmark Denmark, kliknij aby przesłuchać:

1. "D.T.A.P." 3:30
2. "007 Is Also Gonna Die" 4:31
3. "Police Bells and Church Sirens" 5:11
4. "Sov For Satan Mand" 3:36
5. "Danmark Man Dark" 2:43
6. "Gong Gong" 3:27
7. "Det Her Sker Bare Ikk'" 4:45
8. "Va Fangool!" 3:46
9. "Descendants Of King Canute" 4:11
10. "Focus On The Sound" 4:49
11. "New Year's Morning" 4:15
12. "Hurra"

6:03

 

Jeśli chodzi o ciekawostki, to warto wspomnieć, że w 2007 roku Nephew nagrali remiks hitu hip-hopowego producenta Timbalanda „The Way I Are”, oparty na tekście i melodii ich utworu „Igen og Igen og”.

 

Daniel - db vel kofeinoholiczny

14:14, kofeinoholiczny , Kapele Strefowe
Link Komentarze (4) »
| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


Darmowe liczniki

Wirtualne Gęśle